DSpace О системе DSpace
 

IRZSMU >
Наукові роботи студентів та аспірантів >
Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9997

Название: Грецькі терміноелементи у медичній гельмінтології
Авторы: Літаш, А. К.
Ключевые слова: тези доповідей
Дата публикации: 2019
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Літаш, А. К. Грецькі терміноелементи у медичній гельмінтології / А. К. Літаш // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : зб. тез доп. наук.-практ. конф. з міжнар. участю молодих вчених та студентів, 13–17 травня 2019 р. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2019. – С. 185-186.
Аннотация: Вступ. Термін «паразитологія» представлений одним словом, яке складається з двох терміноелементів (ТЕ) грецького походження: parasitos– паразит і logos–наука. Знання паразитів людини, їх біології та екології необхідні для розробки заходів боротьби з паразитарними хворобами. За навчальною програмою студенти-медики вивчають медичну гельмінтологію, яка включає близько 35-и нозологій (гр. nosos –хвороба) та 30-и їх збудників. Мета дослідження: дослідити вживання у навчальній та науковій літературі грецьких ТЕ у назвах гельмінтозів та гельмінтів, що їх викликають. Отримані результати. В організмі людини паразитують близько 342 видів гельмінтів, 30 з яких поширені на території України та входять до складу двох типів: Plathelminthes(Плоскі черви) і Nemathelminthes (Круглі черви). Але основний об’єкт біологічної таксономії (гр. taxis – порядок; nomos – закон) не тип, абіномен, започаткований шведським натуралістом К. Ліннеєм. Він запропонував кожний вид організмів називати двома словами, перше з яких – родова назва, друге – видова, а разом вони утворюють наукову назву виду (speciesname). Це і є бінарна номенклатура (Genus, eris, n – рід; Species, ei, f– вид). Всі паразити,наразіі гельмінти(гр. helminthes, um, f), є патогенними (гр.pathos – страждання, genos – народження) і здатні викликати захворювання.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9997
Располагается в коллекциях:Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Літаш_185.pdf648,65 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь