DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Наукові роботи студентів та аспірантів >
Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/11812

Название: Гігієнічна оцінка рівнів захворюваності населення Запорізької області від інтенсивності забруднення атмосферного повітря
Авторы: Гонтаренко, Е.
Дранівська, А.
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2016
Издатель: Запорізький національний університет
Библиографическое описание: Гонтаренко Е. Гігієнічна оцінка рівнів захворюваності населення Запорізької області від інтенсивності забруднення атмосферного повітря / Е. Гонтаренко, А. Дранівська; наук. керівник: к. м. н., ас. Федорченко Р. А. // Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук : зб. тез доповідей V регіон. наук.-практ. конференції студентів, аспірантів та молодих учених, присвяченої 30-річчю біолог. фак-ту ЗНУ ( м. Запоріжжя, 26 листопада 2016 р. ). - Запоріжжя : ЗНУ, 2016. – С. 155-157.
Аннотация: Забруднення навколишнього природного середовища, нераціональне природокористування та антропогенний тиск на довкілля представляють собою важливий чинник виникнення надзвичайних ситуацій, погіршення умов життєдіяльності і зростання захворюваності населення. Проблема встановлення причинно-наслідкових зв’язків між станом навколишнього середовища і здоров’ям населення є однією з провідних серед соціальних задач, а досвід її вирішення в розвинених країнах світу доводить її актуальність і гостру необхідність включення в систему державного управління природоохоронною діяльністю. Під впливом антропогенної діяльності людини до атмосферного повітря потрапляють різного роду забруднювачі, внаслідок чого формуються негативні тенденції у способі життя та погіршенні здоров’я. За добу людина вдихає близько 12-15 м3 кисню, а виділяє приблизно 580 л вуглекислого газу. Тому атмосферне повітря є одним з основних життєвоважливих елементів навколишнього середовища. Забрудненість атмосфери, особливо у великих містах, досягла небезпечних для здоров’я людей розмірів. У зв’язку з цим в літературі часто згадуються катастрофічні випадки отруєння людей в долині Маас (Бельгія), в місті Донорі (США), в Лондоні, Лос-Анджелесі, Пітсбурзі та інших великих містах не тільки Західної Європи, але і в Японії, Китаї, Канаді, Росії . Мета роботи. Вивчити захворюваність населення Запорізької області в залежності від інтенсивності забруднення районів, які ранжирували за показником щільності викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (тис.т на км2) від стаціонарних джерел за період 2000-2014 рр.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/11812
Appears in Collections:Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Гонтаренко155.pdf726,09 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback