DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Кафедри >
Кафедра загальної практики - сімейної медицини та внутрішніх хвороб >
Наукові праці. (Сімейна медицина) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/12068

Название: Взаємозв'язок психовегетативних розладів та когнітивного дефіциту з якістю життя хворих на ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією
Авторы: Михайловська, Наталія Сергіївна
Мануйлов, С. М.
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2019
Издатель: ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України»
Библиографическое описание: Михайловська Н. С. Взаємозв'язок психовегетативних розладів та когнітивного дефіциту з якістю життя хворих на ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією / Н. С. Михайловська, С. М. Мануйлов; [ наук. кер. д. м. н., проф. Н. С. Михайловська ] // Актуальні питання клінічної медицини : тези за мат. ХІІІ Всеукр. наук.-практ. конференції молодих вчених з міжнар. участю ( 15 листопада 2019 р., м. Запоріжжя ). – Запоріжжя, 2019. – С. 64-65.
Аннотация: В Україні майже 44% населення страждають на ішемічну хворобу серця (ІХС) та артеріальну гіпертензію (АГ), а їх поєднання зустрічається у 60% випадків. Психовегетативні та когнітивні порушення, зазвичай, є першими проявами хронічної недостатності мозкового кровообігу на тлі захворювань серця, а тому потребують особливої уваги як лікарів первинної ланки, так і вузьких спеціалістів. Поєднання соматичної патології разом з когнітивною дисфункцією призводить до прогресування тривожно-депресивної симптоматики, що значно погіршує якість життя цих хворих та негативно впливає на подальший прогноз. Мета дослідження: вивчити взаємозв'язок психовегетативних розладів та когнітивного дефіциту з якістю життя хворих на ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/12068
Appears in Collections:Наукові праці. (Сімейна медицина)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Михайловська64.pdf629,21 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback