DSpace О системе DSpace
 

IRZSMU >
Автореферати та дисертації >
14.01.01 - Акушерство та гінекологія >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/336

Название: Роль ендотеліальної дисфункції у розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією
Авторы: Сіліна, Наталя Костянтинівна
Silina, N. K.
Ключевые слова: вагітність
артеріальна гіпертензія
ендотеліальна дисфункція
прееклампсія
Дата публикации: 2009
Библиографическое описание: Сіліна, Наталя Костянтинівна Роль ендотеліальної дисфункції у розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 - Акушерство та гінекологія / Н. К. Сіліна ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. - 2009. - 19 с.
Аннотация: Теоретично обгрунтовано роль ендотеліальної дисфункції у розвитку ускладень вагітності та встановлено доклінічні критерії прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) та у вагітних з тяжкою прееклампсією або еклампсією під час попередньої вагітності. Визначено маркери ендотеліальної дисфункції, якими є ендотелін 1 (Ет-1), фактор Віллебрандта (ФВ), ендотелійзалежна вазодилятація (ЕЗВД)) у вагітних з високим ризиком виникнення преекламсії, визначено їх роль у розвитку даного ускладнення. На підставі вивчення результатів ультразвукового доплерометричного дослідження встановлено особливості матково-плацентарного-плодового кровообігу у вагітних з ПАГ і з прееклампсією в анамнезі (під час попередньої вагітності). З урахуванням одержаних даних розроблено критерії ранньої діагностики порушень фето-плацентарного кровообігу та прогнозування імовірності виникнення прееклампсії у даної категорії вагітних. Зроблено висновок, що вагітні з ПАГ і тяжкою еклампсією в анамнезі складають групу ризику за показником розвитку цих ускладнень, однією з причин виникнення яких є порушення функціонування ендотеліальної системи. Доведено, що у вагітних з ПАГ та з прееклампсією в анамнезі відбувається зниження ЕЗВД поєднане з підвищенням рівня Ет-1, ФВ в сироватці крові та зниження концентрації плацентарного лактогену й естріолу. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження ситсеми організаційних і профілактично-лікувальних заходів для вагітних жінок з АГ та з прееклампсією в анамнезі.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/336
Располагается в коллекциях:14.01.01 - Акушерство та гінекологія

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
09snkred.pdf347,79 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь