DSpace О системе DSpace
 

IRZSMU >
Автореферати та дисертації >
14.01.03 - Хірургія >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/378

Название: Хірургічна тактика при гастродуоденальних виразках, ускладнених шлунково-кишковою кровотечею
Другие названия: Surgical tactics during gastroduodenal ulcers complicated gastro–intestinal bleeding
Авторы: Ганжий, Володимир Валентинович
Ganzhiy, V. V.
Ключевые слова: шлунково–кишкова кровотеча
пептична виразка
хронічна медикаментозна виразка
хірургічне лікування
gastro–intestinal bleeding
peptical ulcer
chronic medicamentous ulcers
surgical treatment
Дата публикации: 2005
Библиографическое описание: Ганжий, Володимир Валентинович Хірургічна тактика при гастродуоденальних виразках, ускладнених шлунково-кишковою кровотечею : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.03 - Хірургія / В. В. Ганжий ; Ін-т хірургії та трансплантології. - 2005. - 31 с.
Аннотация: Проведено комплексний багатоплановий порівняльний аналіз результатів лікування 1 491-го хворого з гострою шлунково-кишковою кровотечею виразкової етіології. Виділено дві групи хворих (1 24 - з пептичною виразкою та 267 - з хронічними медикаментозними виразками шлунка і дванадцятипалої кишки). Вивчено етіологію, клінічні ознаки, специфіку діагностики, особливості хірургічного та консервативного лікування хронічних медикаментозних виразок гастродуоденальної зони. На підставі аналізу результатів лікування розроблено лікувально-діагностичний та лікувально-тактичний алгоритми. Для лікаря-ендоскопіста розроблено протокол дослідження. Під час проведення ендоскопічного дослідження виявлено особливості кровотечі, що триває, у пацієнтів з хронічними медикаментозними виразками. Розроблено та впроваджено метод комбінованого ендоскопічного гемостазу, успішно застосований у 68,75 % хворих. Залежно від етіопатогенетичних чинників та клінічних проявів розроблено та впроваджено до клінічної практики робочу класифікацію хронічних медикаментозних виразок гастродуоденальної зони, ускладнених гострою шлунково-кишковою кровотечею. За результатами проведеного дослідження показано, що у виникненні таких виразок гелікобактерна контамінація не має важливого значення. Вивчено основні показники гуморального та клітинного імунітету у 54,62 % хворих з пептичною виразкою та у 84,64 % - у хворих з хронічними медикаментозними виразками. З використанням одержаних даних показано значне зниження імунного захисту організму після виникнення кровотечі, особливо у пацієнтів з медикаментозними виразками.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/378
Располагается в коллекциях:14.01.03 - Хірургія

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
05gvvhtg.pdf768,9 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь