DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Університетська клініка ЗДМУ >
Наукові праці. Університетська клініка ЗДМУ >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9575

Название: Вплив оксидативного стресу на кардіо-респіраторну систему у хворих з поєднаним перебігом синдрому обструктивного апное сну та гастроезофгеальної рефлюксної хвороби
Авторы: Світлицька, О. А.
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2018
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Світлицька О. А. Вплив оксидативного стресу на кардіо-респіраторну систему у хворих з поєднаним перебігом синдрому обструктивного апное сну та гастроезофгеальної рефлюксної хвороби / О. А. Світлицька // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (до 50-річчя заснування ЗДМУ), 18-25 квітня 2018 р., 30 травня 2018 р. – Запоріжжя, 2018. – С.113.
Аннотация: Одним із найчастіших коморбідних станів вважається поєднання синдрому обструктивного сну (СОАС) та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Наявність СОАС обтяжує перебіг ГЕРХ, а тривалий вплив рефлюктату на слизову оболонку стравоходу ініціює збільшення тривалості епізодів апное. Коморбідний перебіг названих нозологій призводить до погіршення функціонального стану серцево-судинної системи. Науковці повідомляють про активацію оксидативного стресу при ізольованому перебігу СОАС та ГЕРХ, але в доступній нам літератури ми не знайшли даних про зміни окислювальних процесів у пацієнтів з поєднанням апное та гастроезофагеального рефлюксу, тому метою нашого дослідження стала оцінка впливу оксидативного стресу на кардіо-респіраторну систему у хворих з поєднаним перебігом СОАС та ГЕРХ. Матеріали та методи: було обстежено 127 пацієнтів: 65 чоловіків, 62 жінки, середній вік склав 65±5,6 років. Пацієнти були розподілені по групах: контрольна група – 21 практично здорових осіб, І група – 23 хворих з ГЕРХ, ІІ група – 26 пацієнтів з СОАС, ІІІ група – 57 пацієнтів з коморбідним перебігом СОАС та ГЕРХ. Всі групи були рівнозначні за віком, статтю, індексом маси тіла. Пацієнтам виконувалась сомнографія набором SOMNOсheck micro cardio. Про наявність СОАС свідчило зростання індексу апное/гіпопное (АНІ) більше, ніж 5подій за 1 годину. Стан серцево-судинної системи оцінювався за допомогою добового моніторування АТ, ехокардіоскопії, дисперсійного картування ЕКГ. Оксидативний стрес оцінювався за рівнем нітротірозіну, 8-гідроксігуаніну в сироватці крові. Статистична обробка даних проводилась за програмою Statistica 6.1 (StatSoft Inc., США).
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9575
Appears in Collections:Наукові праці. Університетська клініка ЗДМУ

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Page-113-Світлицька.pdf191,46 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback