DSpace О системе DSpace
 

IRZSMU >
Наукові роботи студентів та аспірантів >
Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9889

Название: Пошук біологічно активних сполук серед похідних 8-бромотеобромін-1-ілпропанової кислоти
Авторы: Гілевич, К. Д.
Ключевые слова: тези доповідей
Дата публикации: 2019
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Гілевич, К. Д. Пошук біологічно активних сполук серед похідних 8-бромотеобромін-1-ілпропанової кислоти / К. Д. Гілевич // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : зб. тез доп. наук.-практ. конф. з міжнар. участю молодих вчених та студентів, 13–17 травня 2019 р. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2019. – С. 139.
Аннотация: Відомо, що синтетичні похідні ксантину виявляють різноманітну фармакологічну дію на фоні низької токсичності. Значний ряд синтетичних ксантинів знайшов широке застосування в медичній практиці в якості діуретичних, аналгетичних, спазмолітичних, бронхолітичних засобів, а, отже, подальший пошук біоактивних сполук серед похідних ксантину є актуальним та перспективним. Метою дослідження було синтез неописаних в літературі похідних ксантиніл-1(7) пропанової кислоти та вивчення їх фізико-хімічних та біологічних властивостей. Для досягнення поставленої мети реакцією 8-бромотеоброміну з амідами та естерами акрилової та метакрилової кислот були синтезовані відповідні N1-заміщені 8-бромотеоброміну, взаємодією яких з первинними чи вторинними амінами були отримані 8-амінопохідні. Слід зазначити, що у випадку естерів в залежності від умов реакції (розчинник, t°C, реагент) з амінами перебігають неоднозначно: зі збереженням естерового угрупування, утворенням амідів або кислот. Структура отриманих сполук підтверджена даними елементного аналізу та ПМР-спектроскопії. Чистота синтезованих речовин контролювалась методом тонкошарової хроматографії. Попередньо розраховані молекулярні дескриптори синтезованих сполук показали перспективність проведення подальших досліджень in vivo.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9889
Располагается в коллекциях:Студентське наукове товариство: статті, доповіді, тези

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Гілевич_139.pdf818,49 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь