DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Кафедри >
Кафедра травматології та ортопедії >
Наукові праці. (Травматологія) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9899

Название: Біохімічні показники в зоні імплантаціі пропіленової сітки для закриття дефекту капсули при ендопротезуванні кульшового суглоба
Авторы: Масленніков, ергій Олегович
Головаха, Максим Леонідович
Бєленічев, Ігор Федорович
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2018
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Масленніков С. О. Біохімічні показники в зоні імплантаціі пропіленової сітки для закриття дефекту капсули при ендопротезуванні кульшового суглоба / С. О. Масленніков, М. Л. Головаха, І. Ф. Бєленічев // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (до 50-річчя заснування ЗДМУ), 18-25 квітня 2018 р., 30 травня 2018 р. – Запоріжжя, 2018. – С.84.
Аннотация: Вступ. Проблема вивихів стегнового компонента ендопротезу кульшового суглоба залишається однією з найактуальніших в сучасній ортопедії. З метою профілактики розвитку даного ускладнення при ендопротезуванні, кафедрою травматології та ортопедії ЗДМУ запропоновано метод відновлення і зміцнення капсульно-зв'язкового апарату за допомогою поліпропіленової сітки. Залишається відкритим питання біохімічної реакції м'яких тканин суглоба в зоні імплантації сітки. Мета дослідження: визначення біохімічних показників оточуючих імплантат тканин методами визначення характеру експресії мРНК iNOS, стану ферментативної ланки тіол-дисульфідної системи в еритроцитах, стану неферментної ланки тіол- дисульфідної системи і оксидативного стресу в сироватці крові. Матеріали та методи. Всі експериментальні процедури здійснювали відповідно до «Положення про використання тварин в біомедичних дослідженнях». 15 кролям породи Бельгійський Фландр, під загальним тіопенталовим наркозом виконувалася операція – капсулотомія колінного суглоба, формування капсульного дефекту з його закриттям поліпропіленовою сіткою. Контрольній групі виконувалося закриття дефекту вікріловою ниткою, без імплантації сітки. У тварин вилучався блок м'яких тканин з імплантатом і здійснювався забір венозної крові. Для оцінки стану експресії мРНК iNOS і мРНК еNOS використовували метод полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією в режимі реального часу. Кров тварин центрифугували і проводився ферментативний аналіз.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9899
Appears in Collections:Наукові праці. (Фармакологія та МР)
Наукові праці. (Травматологія)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Page-84-Масленніков.pdf190,72 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback