DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Кафедри >
Кафедра аналітичної хімії >
Наукові праці. (Аналітична хімія) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9944

Название: Розробка та валідація спектрофотометричної методики кількісного визначення карведілолу у складі лікарських форм з використанням діазолю червоного ЖЖ
Авторы: Малецька, Олена Романівна
Афендікова, Ю. С.
Васюк, Світлана Олександрівна
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2019
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Малецька, О. Р. Розробка та валідація спектрофотометричної методики кількісного визначення карведілолу у складі лікарських форм з використанням діазолю червоного ЖЖ / О. Р. Малецька, Ю. С. Афендікова, С. О. Васюк // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : зб. тез доп. наук.-практ. конф. з міжнар. участю молодих вчених та студентів, 13–17 травня 2019 р. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2019. – С. 147.
Аннотация: Вступ. Діазоль червоний ЖЖ (4-нітробензолдіазонія тетрафторборат) – це кольорореагент, який випускається вітчизняною хімічною промисловістю. Діазосполуки – електрофільні реагенти, що здатні вступати в реакції електрофільного заміщення з ароматичними сполуками та з аніонами сильних СН-кислот. Унаслідок невеликої активності іонів діазонію реакція протікає направлено – з утворенням n- або о-ізомерів. Результатом такої взаємодії є утворення азобарвників. Це явище покладено в основу розробки спектрофотометричних методик кількісного визначення лікарських речовин на основі поглинання світлової енергії у видимій області спектра. Мета дослідження. Метою нашої роботи була розробка та валідація методики кількісного визначення карведілолу в таблетках на основі його реакції з діазолем червоним ЖЖ. Матеріал і методи. Об’єктом дослідження була субстанція карведілолу, барвник діазоль червоний ЖЖ, таблетки «Карведілол Канон» 12,5 мг. Як розчинник використовували метанол, воду очищену, натрію карбонат. Для реєстрації показників оптичної густини використовували спектрофотометр ULAB S131UV, ваги лабораторні електронні RADWAG XA 210.4Y, ультразвукову баню Sonorex Digitec DT100H. Вимірювання проводили у видимій області спектра в прямокутних кварцових кюветах з товщиною шару 1 см на фоні компенсаційного розчину, що не містив досліджуваної речовини.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9944
Appears in Collections:Наукові праці. (Аналітична хімія)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Малецька_147.pdf864,29 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback