DSpace About DSpace Software
 

IRZSMU >
Кафедри >
Кафедра медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій >
Наукові праці. (Медична інформатика) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9951

Название: Алгоритми для комп'ютерної програми віртуального скринінгу антиоксидантної активності серед нових сполук ряду азагетероциклів
Авторы: Риженко, Віктор Павлович
Ключевые слова: тези доповідей
Issue Date: 2019
Издатель: Запорізький державний медичний університет
Библиографическое описание: Риженко, В. П. Алгоритми для комп'ютерної програми віртуального скринінгу антиоксидантної активності серед нових сполук ряду азагетероциклів / В. П. Риженко // Актуальні питання сучасної медицини і фармації : зб. тез доп. наук.-практ. конф. з міжнар. участю молодих вчених та студентів, 13–17 травня 2019 р. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2019. – С. 151.
Аннотация: Створення комп'ютерних програм для віртуального скринінгу є актуальним завданням для сучасної фармакології і медицини. Традиційні дослідження, засновані на скринінгу і відборі біологічно активних сполук, трудомісткі і вимагають значних витрат з напрацювання, очищення та встановлення будови сполук, по встановленню біологічної активності, токсичності та їх специфічної активності, тобто по проведенню доклінічних досліджень. Незважаючи на численні роботи, присвячені дослідженням з даної проблеми, в наукових дослідженнях, що базуються на комп'ютерних програмах прогнозу (PASS, Orakul і ін.) антиоксидантної активності індивідуальних хімічних сполук досліднику доводиться стикатися з необгрунтованим і навіть некоректним вибором ознак активності досліджуваних речовин. Насамперед, в сучасних програмах відсутній диференційований прогноз антиоксидантної активності хімічних сполук щодо активних форм кисню та азоту. У цих комп'ютерних програмах підхід підпорядкований одній меті - отриманню високих значень коефіцієнтів кореляції, що призводить до створення за висловом Hansch C. «математичних виродків», які не мають нічого спільного з об'єктом або процесом дослідження.
URI: http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/9951
Appears in Collections:Наукові праці. (Медична інформатика)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Петрушенко_151.pdf909,54 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback